O Něžném cirkusu

Velevážená dámo (a ctěný pane)!

Jmenuji se Michaela, jsem zakladatelkou, principálkou a vykonavatelkou Něžného cirkusu. Poslyšte ve zkratce můj příběh, kterýžto je zároveň příběhem vzniku N. C.! Dočteš se zde o hodnotách, na nichž můj jedinečný podnik stojí, jakož i něco o produktech jako takových. 

*** 

Miluju nesmírně lidské příběhy. Byla jsem extrémně citlivé dítě, velmi brzy jsem propadla kouzlu knih a prožívala životy svých hlavních hrdinů. V dospívání jsem si myslela, že smyslem mého života je stát se herečkou. Protože mě stále stejně fascinovalo vtělovat se do různých osobností, předávat jejich pohled na svět dalším lidem. Ale pro svou plachost jsem nebyla ani přes důkladnou přípravu schopna projít přijímacím řízením ani na konzervatoři, ani za čtyři roky na JAMU. A tak jsem se prostě bezmyšlenkovitě někudy vydala, prožívala bezprizornost, marnost. A pak začaly přicházet kotrmelce, horská dráha, skoky do neznáma, říše za zrcadlem... děly se věci - některé třeskuté, některé bolestné, v průběhu putování hloub do své duše jsem zažila mnohokrát pocit, že mi právě tento poslední kousek už už láme vaz.  Dnes už vnímám všechno zhuštěně jako jeden potřebný krok za druhým, abych mohla být tam, kde jsem dnes.

U lidských příběhů zůstávám, protože prožívání a emoce jsou moje téma, tam mě to vrací pořád. Ale obrátila jsem ho naruby - místo dávání ven jdu a zvu dovnitř.  A hle - je z toho Něžný cirkus..ten co se děje v nás a někdy i kolem nás. Ten co se děje tím, že jsme a jak k tomu přistupujeme. Mým posláním, které mi konečně dává hluboký smysl je balit ženy do něhy a pochopení pro jejich jedinečnost, pro potřebu intenzivně prožívat i ty nejmenší okamžiky. Nabízet s šaty zázemí, kterým se lze obklopit, když je potřeba podpory, lehkosti, nadhledu. Protože spokojená žena zcela bezděčně dává všemu kolem sebe růst a kvést. 

Něžný cirkus jsem založila jako oděvní značku. Věnovala enormní pozornost výběru materiálů. Zakládám si na zvláštní barevné paletě - říkám jí Duha ve stínu. Různé smíšené odstíny symbolizují mnohovrstevnatost ženské duše, tlumené tóny barev volím aby byla v hlavní roli vždy žena samotná, hravé tisky pro vyzdvižení osobnosti a jedinečnosti, podporu hravosti, radosti, udržení se v přítomném okamžiku. S láskou stříhám každý kousek látky, stehuju řasenou sukni, přišívám každý knoflíček, který jsem předtím vybírala neméně pečlivě. Šaty šiji z prémiové bavlny a viskózy. Šiju šaty, které ti pomohou oslavovat kažý všední den jako neopakovatelný zážitek. Jako napínavou kapitolu. Jako krásné představení. Šaty, které tě budou držet v roli hlavní hrdinky, v postavě hvězdy večera, nebo třeba čaje o páté. Šaty, které ti budou připomínat, že tvůj život bude právě takový, jak si ho dovolíš vidět. Od počátku jsem ale cítila, že Něžný cirkus je mnohem víc, než oděvní značkou. Chtělo se mi na designových trzích objímat ženy, které se u mého stánku smutně dívaly na pestrobarevné šaty s větami jako: to už pro mě nemá cenu, tohle si já na sebe vzít nemůžu, jsou krásné, líbí se mi, ale já bych je neunesla... Připadala jsem si bezradná. Chtěla jsem pomoct, ale nevěděla, co říct, nevěděla jak.

A pak mi do života vstoupil Ikigai koučink. Který mi dal do rukou nástroje, jimiž jsem od začátku ženy chtěla podporovat na cestě k sebepřijetí, k prožívání každého všedního dne jako krásného představení, v rolích hlavních hrdinek. Prošla jsem výcvikem pro Ikigai koučky s metodikou Jitky Kolářové IKIGAI USP.  Teď už vím, co říct, teď už vím, jak se ptát, kudy vést ženy na cestě k tomu, jak si umět dovolit to, po čem jejich srdce opravdu touží. 

Něžný cirkus je místem pro všechny citlivé duše, pro všechny ženy, které hledají místo, kam mohou patřit, kde se mohou projevovat a  radovat svým jedinečným způsobem, z věcí a skutečností, které právě jim přinášejí radost, bez ohledu na čas a prostor, konvence, regule, kde mohou nalézt podobně naladěné přítelkyně, které jim doposud scházely, místem kde lehká bláznivost stává se ctností a uměním žít naplněně svůj život. Místem pro všechny decentní výstřednice, něžné výtržnice a všechny vizuální labužnice, kterým nestačí snít v noci.

Čekám na Vás s náručí plnou květů, jednorožců, barev a pochopení pro Vaši jedinečnost.

Vaše Michaela.