Představ si, jak jdeš domů cestou z práce. Jsi u dveří, míjíš svou poštovní schránku. Od té doby, co je na ní cedulka NEVHAZUJTE LETÁKY, zeje po většinu času prázdnotou. Kromě dnů, kdy v ní přistanou účty. Je součást tvého domu, kterou zde trpíš z nutnosti. Která vůbec není poslem dobrých zpráv. Ale to je minulost! Je tady Něžné předplatné, které tvé poštovní schránce dá úplně nové poslání.  Stane se truhlicí, ve které každý měsíc přistane poklad a ona jej pro tebe pohlídá. Stane se místem, které pro tebe střeží pravidelnou porci laskavosti a něhy.

Vejdeš domů, v ruce dopis, sedneš si na pohovku, zalezeš si do peřiny, lehneš si do horké vany (jak račte), na tácku čaj a dobrý koláč. A chvilku jen jsi. A čteš. A až dočteš, nescrolluješ dál obrazovkou - namísto toho položíš dopis a necháváš proudit svoje myšlenky, pocity. Prožíváš svůj život namísto pozorování zkreslených verzí životů druhých na sociálních sítích. A až si to vychutnáš a zpracuješ, můžeš si podat papír a o svém tady a teď mi rovnou také napsat. 

Tak to je Něžné předplatné.

Libůstka, která zrála v mé hlavě osm měsíců. Drobná radost, která ze všedního dne dělá velmi speciální Pro všechny milovnice a milovníky starých časů. Která nám umožní být ve spojení a v souznění a přesto nemuset sahat po mobilním telefonu. Která nám pomůže více si uvědomovat přítomný okamžik. Mít něco, na co se můžeme pravidelně těšit a vyhlížet. A kdykoliv potřebujeme, sáhnout a mít ji, moct si znovu přečíst a vzpomenout na všechna svá uvědomění bez nutnosti scrollování na obrazovce.

Co přesně služba zahrnuje?

Vždy 1. den v měsíci odesílám dopis se svým sdílením z cesty životem, z cesty učení se žití v přítomném okamžiku, v každodenní laskavosti, sebepřijetí, lásky k životu. A k čemu ti to bude dobré? Třeba k tomu, že v mých prožitcích nalezneš paralelu s něčím, co právě také řešíš. K jinému pohledu na situace, který ti může pochopit tvou vlastní, nebo třeba někoho v tvém okolí. A nebo jen k tomu, že se nachvilku zastavíš. Spolu s dopisem budeš mít v obálce

- známku, pokud budeš chtít také sdílet - a já se budu na každý tvůj dopis moc těšit a s láskou odepíšu

- můj výpisek ze seberozvojové literatury - začínáme sérií návyků pro vysoce citlivé lidi, které ovšem pomohou komukoliv, na seznamu mám knihy o Wabi sabi, Ikigai..a dál si nechejme dvířka otevřená pro všechno, co nás potká

- k výpiskům dostaneš kartičku s heslem shrnujícím téma, aby ti je připomínalo a lépe se ti zavádělo do života

- jedno osobní překvapení, které můžeš mít na očích jako upomínku pro prožívání přítomného okamžiku

Pro koho je služba vhodná?

Pro každého, kdo má rád smysluplné konverzace. Pro každého, kdo je zahlcen online prostředím, ale miluje sdílet a souznít. Pro každého, kdo se cítí v životě plném povinností neukotvený. Pro každého, kdo chce začít každý nový měsíc s uvědomováním si vlastního tady a teď, kouzla přítomného okamžiku, svého místa na cestě životem. Pro každého, kdo si chce dopřát něco jen pro sebe - ne něco, co potřebuje pro svou práci, pro to aby byl lepším rodičem, lepší hospodyní,...bez cíle. Jen tak. Pro chvíli zastavení. Pro každého, kdo chce vnímat každý všední den jako neopakovatelný zážitek. A já věřím, že číst a psát dopisy nám pomůže víc se nejen dívat, ale prožívat. Všemi smysly.