“Jsem Harry Potter. Outsider, který dostal impuls a chytil se ho jako klíště, i když to vypadalo, ze se do těch Bradavic ani nedostane, i když to vypadalo, ze to snad ani nemůže být pravda. Který má sílu měnit věci díky svému čistému srdci a tomu, jak prestane v akci přemýšlet a říkat si Proč zrovna já a jen dělá, co je potřeba, proste to najednou ví a je to vždycky jedinečné a nečekaně prosté.
Jsem Elizabeth Bennet z Pýchy a předsudku, která se snaží žít podle svého bez ohledu na svou dobu a společenské normy a její životní prioritou je láska.
Jsem postava z knihy Johna Irvinga, jimž život nabízí bizarnějsí a bizarnější situace, aby ze sebe vykřesali své pravé já.”
V minulém týdnu přišla s otázkou Jaká knižní či historická postava jsi jedna žena, kterou sleduji.
Začala jsem vzpomínat na hrdiny, kteří byli mými důvěrnými přáteli v mem světě, kam jsem utíkala od reality. A bylo to najednou jasné. A taky poprvé, kdy jsem šla po konkrétních příčinách toho, že mi s nimi bylo tak moc dobře.
A pak jsem napsala komentář pod příspěvek, jež ke ztotožnění vyzýval, přečetla si ho a řekla si: to nemůžu zveřejnit, já o sobě přece nemůžu říct, ze jsem jako ten kluk, který zachránil celý kouzelnický svět. Nebo že jsem tak ušlechtilá a neohrožená jako Elizabeth Bennet.
A víš co?
Můžu. A ty můžeš taky. Každý máme svoje jedinečné předpoklady k tomu, abychom zachraňovali svět a dělali ho lepším, i když to vypadá, že to s nim jde do kytek..právě proto možná v nás všech tak bije všechno vevnitř na poplach, všechno si žádá o jasné postoje.
Není to snadné. Dnes když jsem šla psát příspěvek, přepadlo mě to znovu. To přece nemůžu o sobě nikomu říct, jak vysoké si o sobě dovoluju mít mínění!
…Takže já to jdu postnout. Protože co se začala formovat myšlenka Něžného cirkusu, opravdu se cítím jako Harry, když se mu začal otevírat nový svět a on cítil, ze konečně někam naprosto zapadá, ze jeho život má hluboký význam.
Jsem průvodkyní bez certifikátů. Doprovázím tě tvým životem prostřednictvím mého vlastního příběhu právě teď když se odehrává, když je všechno živé. Můj život je něžný cirkus a tvůj muže být také, jsi vítán/a♥️