Je 1. června. Jaro se přelévá do léta. Čas bilancování. Taky je Den dětí. Čas bilancování na druhou. A nemyslím že nutně jen pro nás, co děti máme.
PROČ má nekonečné možnosti, když dovolím otázkám přicházet a odpovědím dávám dostatek času. Dřív jsem tyto dny brala jako marketingové masáže, dnes jako pobídku k zastavení se a rozjímání. I MDŽ, i Den matek, i Svatého Valentýna..a vůbec.
Všichni víme že ctít se a velebit jen v ten jeden den by bylo hodně smutné. A že naopak, když někdo ten den zapomene, neznamená to nutně opak lásky, ale třeba jen to, že nevyužívá denně kalendář, to víme doufám taky a respektujeme slabiny svých blízkých a nebereme si je osobně.
O mém mateřském bilancování bude můj dnešní Dopis z cirkusu a.k.a Velmi osobní newsletter (doufám, že ho dopíšu i přesto, že právě činím veřejný závazek, to je moje oblíbená slabina😼 ale - nechci aby se o něj připravil někdo, kdo ještě o Dopisu z cirkusu neví!..tak dávám vědět, že je ještě možnost si o něj říct)
Co zásadně změnilo můj pohled na život, bylo, když jsem se dokázala oprostit od otázky PROČ ZROVNA JÁ a přeměnila ji na PROČ ZROVNA TAKTO, PROČ PRÁVĚ TEĎ? A pak i ono PROČ ZROVNA JÁ dostává úplně jiný význam - z oběti se stávám tvůrcem, situace vnímám jako příležitosti, jako rozcestníky, i když mám někdy totálně sedrané paty a na zádech zavazadlo, které by na svou váhu SPRÁVNĚ potřebovalo tři nosiče..a tam to je. To správně je jen na mě. To za mě nikdo nepohlídá. A i když to vypadá, že žádná jiná cesta není, je třeba se po ní dívat. A on pak vždycky najednou přijde někdo, kdo řekne, že mi s tím báglem pomůže. Takové znamení, že jsem se rozhodla správně. Stává se ti to taky? Napiš mi, klidně do mailu, nebo na sítích! Já to miluju. Když se to stane a když to ještě posdílíme, co takového se nám stalo.❤️