Miluju krajky, prýmky, borty, porty, třásně, střapce, bambulky. A taky filtry a všechna cinkrlátka. A výšivky.
Můj život je provázen folklorem. Jako holčička jsem obdivovala všechny ty barvy a hlavně pět sukní na sobě, co se fakt bezvadně točí!
Jako dospívající jsem byla nadšená, že mám dost různorodou skupinu, jíž jsem součástí, kde konečně nejsem naprostý outsider. A tanec a zpěv a radost, kterou působí. Zvláštní radost zahrnující pocit svého domova. Místa odkud pocházím, kam patřím. Mé kořeny. A taky první sevření v mužské náruči🙂
Jako mladá žena s láskou pro detail, barvy a struktury jsem při žehlení bohatých rašených spodnic obdivovala krajky na každé z nich, s láskou našívala k rukávcům ručně vypracované precizní vyšívání, na brokátové sukně čili fjertúšky stříbrné borty-fascinující vzdušné vytkávané stuhy a dozdobovala je po jednom filtry ladícími s květy na brokátu.
Když jsem se rozhodla tvořit oděvní značku, aby nesla prvořadě folklorní odkaz bylo mojí prvotní vizí. Ovšem jelikož my v srdci Slovácka žijeme stále folklorem snad víc než dříve, můj život by byl nekonečným kličkováním mezi prvky, se kterými pracují ostatní tvůrkyně z okolí.
Tak jsem nechala vše plynout, znovuobjevila látky, které byly už v mých vizích o mém prvním vlastním bydlení a teď se dostávám zpět na úplný začátek mé lásky k šití a textilním řemeslům obecně. Trochu jinak, než jsem plánovala původně. Ale o to zábavněji. Hravěji. O trochu víc Něžný cirkus.
Ó jak se vyplatí nechat věci plynout.
Vše přijde v pravý čas ve své rizí podobě!