Citis taky vždycky v období, kdy máš narozeniny víc svoji sílu? Že ti všechno tak nějak víc hraje do karet… Já se vždycky tetelím, když to venku začne vonět, protože už se to blíží, už cítím nové začátky, smělá vykročení.
Když jsem “slavila” 25, přepadla mě šílená úzkost z toho, jak jsem stará a život mi proklouzává mezi prsty.
A asi potom jsem velice pomalu, ale začala vědomě dělat rozhodnutí, kterými se můj život začne odehrávat tak, abych já v něm byla spokojená. Nejprve tím, že jsem přestala čekat, že se něco samo stane.
A začaly se dít věci. Pak prišlo založení vlastní rodiny, velké osobnostní proměny, zažívání podob lásky, které bych si neuměla představit…a v novém “systému”, ve kterém už se nedaly tak snadno nastavovat pravidla podle sebe, jsem opět spadla do očekávání, stěžování si, věčného vyjmenování všech překážek, které mi nedovolí žít tak, abych byla opravdu šťastná.
A potom jsem nosila v břiše dvojčátka. Nejsilnější zážitek mého života. Naplnil mě obrovskou vděčností k mému tělu, vírou sama v sebe i v to, že vše je jedno, že já jsem maličký dílečkem, milovanou součástí jednoho velikeho jediného celku.
Pociťovala jsem rozplynutí strachů, pocitů méněcennosti, mé nízké sebehodnoty, se kterou jsem se od dětství trápila..Takže je mi třicet, už půl roku mi v břiše rostou a pohybují se dvě miminka a já najednou po všech letech citím, že MŮŽU, CO CHCI, že nejsou hranice, ze je jenom víra a odevzdání se a když k něčemu citim lásku, tak to láska bude.
A věci se daly do pohybu, můj zivot se začal pomalu přibližovat životu, který bych chtěla, ale snila jsem si o pocitech, které me v něm budou běžně provázet jen nad knihami.
Po porodu se všechno částečně vrátilo k běžnému prožívání života, ale to veliké a silné prozření už se nikdy úplně neschovalo a ve chvílích největšího vyčerpání me vždycky zabalilo do peřinky.
Celý loňský rok pro mě měl silnou symboliku. 33.
A tak dnes slavím. Ze jsem ho prožila, ze jsem ve víře v to, že můžu, šla kam řeklo moje ♥️. Víc než kterýkoliv z roků předchozích. A tolik dostala..prohloubila se ta nejryzejsi přátelství, přišli lidé i otázky, které jsem dlouho vyhlížela, smysluplnost mého života.
Děkuju♥️